راهنما و مطالب مفید

نکات مهم در عکاسی از مراسم ازدواج

نکته 1: استرس روز مراسم

تجربه نشان داده که اگر مدیریت مناسبی نداشته باشیم در روز مراسم استرس فراوانی بر شما وارد میشود. تمامی این استرسها در استایل و حالت چهره شما توسط دوربین ضبط‌شده و این استرس تمامی سال‌ها در عکس و فیلم با شما خواهد ماند.

نکته 2: تمرین استایل

اگر قبل از روز مراسم بتوان زمانی را برای گفتگو و تمرین استایل اختصاص داد در روز مراسم بدون دغدغه و ترس از دوربین می‌توانید با انعطاف بهتری در جلوی دوربین استایل خود را حفظ کنید.

نکته 3: شات لیست

حاصل گفتگو و کار در روز تمرین یک لیست شاخه از استایل های مناسب با توجه به انعطاف چهره، فیزیک و سلیقه شما است و این شات لیست برنامه عکاسی ما در روز مراسم است به‌طوری‌که هیچیک از استایلها و عکس‌های حیاتی از قلم نیفتاده و از هر فرصتی به بهترین وجه سود خواهیم برد.

نکته 4: همراه

پیشنهاد ما این است که یک نفر همراه خود داشته باشید که بتواند برنامههای جانبی شما را مدیریت نموده و پاسخگوی تلفنهای شما باشد.

نکته 5: بازی برای دوربین

با توجه به اینکه در روز مراسم لحظات از ویژگی خاصی برخوردار هستند، در این روز کار عکاس و فیلمبردار بسیار مهم است. عکاسان و فیلمبرداران هنرمندان بسیار حساس و هوشمندی هستند. به‌طوری‌که همزمان با کنترل موارد تکنیکی دوربین بسیاری موارد را در کادر دوربین تحت کنترل دارند پس بهتر است برای هماهنگی بیشتر راهنماییهای آن‌ها را کاملاً جدی گرفته و با هوشمندی تمام در انجام بازی مقابل دوربین کوشا باشیم.

نکته 6: در وقت مناسب استراحت کنید

قطعاً روز مراسم روزی پرشور و شادی برای عروس و داماد است. تجربه به ما می‌گوید قطعاً باید زمانی را برای استراحت عروس و داماد و تعامل با یکدیگر اختصاص داد و با شروعی دوباره انرژی بهتری از آن‌ها در کادر دوربین دیده خواهد شد.

نکته 7: احساسات طبیعی

یکی از بهترین لحظات برای عکس لحظاتی است که شما خارج از استایل جلوی دوربین شخصیت خودتان را دارید و در این لحظات احساسات شما به‌طور طبیعی جریان دارد. تجربه نشان می‌دهد که عکس‌هایی که در این لحظات گرفته‌شده خاطرات بهیادماندنیای را به ثبت رسانده است بسیاری از عکاسان هوشیار این لحظات را شکار می‌کنند.

نکته 8: هرگز جزئیات از دست ندهید !

بسیاری از افراد گمان دارند در روز عروسی فقط باید از عروس و داماد عکس و فیلم گرفت ما این اعتقاد را نداریم. به نظر ما مراسم عروسی یک جریان زنده بوده و دارای جوانب مختلفی است. در این جریان زنده عناصر مختلفی دخیل هستند؛ و زمانی فیلم و عکس شما زنده و پویا است که جوانب مختلف آن در تصاویر موجود باشند و باید از جزئیات در حد کافی عکس و فیلم گرفت. بعضی از جزئیات کوچک می‌تواند تفاوت زیادی در کیفیت طراحی آلبوم ایجاد کند.

نکته 9: کم کردن سرعت

تعداد عکس‌های گرفته‌شده در یک مراسم دلیل بر کیفیت کار نیست. هر عکاس دارای سبک متفاوتی است. اغلب عکاسان به‌آرامی و با دقت کارکرده و از زاویههای مختلف موضوع خود را موردبررسی قرار داده و بعد عکس میگیرند. شاید تعداد عکس‌های آن‌ها کم باشد ولی بیشتر این عکس‌ها را شما چاپ خواهید کرد.

نکته 10: شوت چشم‌انداز در محل قبل از این رویداد

چند روز قبل محل اجرای مراسم شما توسط مدیر فیلم‌برداری و عکاسی مورد بازدید قرار خواهد گرفت. او ضمن هماهنگی با مدیر تالار در خصوص زمان‌بندی اجرای مراحل مختلف مراسم بهترین زاویه‌ها را جهت عکاسی و فیلم‌برداری مشخص می‌کند.

نکته 11: زمان و اتفاقات پیش‌بینی‌نشده

اگر شما به ما بگویید یک ساعت برای عکاسی و فیلم به شما اختصاص داده‌ایم. ما سعی می‌کنیم کار خود را در حد عالی در ۳۰ دقیقه انجام دهیم. تجربه ما بر این است که در بسیاری از مراسم‌ها اتفاقات پیش‌بینی‌نشده لحظات را از عکاس و فیلم‌بردار گرفته است. این زمان فرصتی را ایجاد می‌نماید که در آن فرصت بتوان یک‌لحظه خاص را با پدر یا مادر از طریق عکس ثبت نمود.

نکته 12: اجازه می‌دهیم بچه‌ها در مقابل دوربین ما باشند

گاه اتفاق میافتد که در یک مراسم عروسی بچهها کارهایی شایسته توجه دوربین از خود بروز می‌دهند. در این لحظات عکس‌هایی خاطره‌انگیز به‌دست‌آمده و چه‌بسا در طراحی آلبوم مورداستفاده قرارگرفته و همه‌چیز را دگرگون کند.

نکته 13: دریافت یک جدول زمانی برای پذیرش

معمولاً اگر یک زمان‌بندی برای هماهنگی با عروس و داماد داشته باشیم است بازمان بندی برنامههایی نظیر رقص چاقو برای برش کیک، پرتاب دسته‌گل، شام، ورود داماد به قسمت مردانه و غیره اگر با هماهنگی انجام پذیرد هیچ‌یک از این لحظات از دست نرفته و همه با دقت و آمادگی عکاسی و فیلم‌برداری خواهد شد.

نکته 14: سه کلمه

سرگرمی، فیلم و عکس باید آن‌گونه گرفته شود که سالهای سال آن را نگاه کنند و درباره آن لحظه حرف‌های زیادی زده شود. رمانتیک گرفتن و ثبت لحظات رمانتیک در قاب زیبای تصویر کاری سخت است و باید طبق برنامه پیش برویم و هر عکس و نما به گونه ای گرفته شود که پاسخ گوی لحظاتی خاطره انگیز باشد. قطعاً در روز مراسم مواردی وجود دارد که از طریق دوربین به‌صورت عکس و فیلم ثبت خواهد شد مواردی که دیگر به‌هیچ‌وجه نمی‌تواند تکرار شود و اگر هم به هر قیمتی قادر به تکرار آن باشیم اشخاصی که در آن روز بودند را نمی‌توان بازسازی کرد.

نکته 15: مراسمهای خاص قومی

ممکن است عروس و داماد دارای اعتقادات قومی و مذهبی خاص باشند در اینجا وظیفه ما است که با احترام کامل و بدون تأثیرات شخصی و بااطلاع از چگونگی و زمان‌بندی اجرایی این‌گونه مراسمها عزم خود را جزم کرده و در تهیه فیلم و عکس از آن مراسم کوشا باشیم.

نکته 16

شما کدام قسمت از لباس یا جواهرات یا به‌طورکلی تر کدام قسمت از مراسم خود را بیشتر دوست دارید. شاید یکی از میهمانان یا اقوام برای شما جایگاه خاصی دارد حتماً این نکات را با عکاس و فیلمبردار خود در میان بگذارید.


آخرین بروزآوری: 1395/6/25

جستجو در راهنما و مطالب مفید

آمارراهنما و مطالب مفید

  • بازدید شما1
  • بازدید امروز2
  • بازدید ماه8
  • بازدید سال115
  • بازدید کل366

آرشیوراهنما و مطالب مفید